Ha az ember meglát a víz alatt egy búvárt, egyik kezében kalapáccsal, másik kezében egy koralldarabbal, nyilván a legrosszabbra gondol. Ám még mielőtt a harcos környezetvédők nekiesnének és leszednék róla a búvárfelszerelést, jobban teszik, ha tájékozódnak.

A világnak néhány pontján ugyanis nagyon rossz állapotban vannak a korallzátonyok. Fehéredés, túlhalászás, vonóhálók, kontrollálatlan fejlesztések- megannyi dolog, aminek káros hatásai mind a korallokat sújtják.

Ha a természet nem képes már építeni, akkor az emberek is a kezükbe vehetik a dolgokat. Floridában egy nonprofit szervezet önkéntesek bevonásával telepít a tenger kihalt részeire korallokat: a kis ágakat biztos helyen nevelik akkorára, hogy képesek legyenek önállóan túlélni a tengerben, aztán a búvárok a kalapáccsal egy biztos pontot alakítanak ki, ahol elhelyezik a korallágakat. Ilyen projektek indultak a Karib-tenger más részein is.

Állítólag ez a koralltelepítés már több helyen szép eredményeket hozott, mert kifejezetten gyorsan növekedő fajokat választottak, amelyek megerősödve újjáélesztik a zátonyt. És ahol van korall, oda jönnek a kisebb-nagyobb halak, rákok- a búvárok pedig pár év múlva egy remek merülés keretén belül élvezhetik munkájuk gyümölcsét.