Rég kihalt állat állkapcsát ásta elől az üledékből egy búvár Georgia államban.
A fosszíliák keresése komoly üzletággá vált néhány helyen a világon. Georgia folyóiban elsősorban a tengerekből sok éve eltűnt óriáscápák, a megalodonok tenyérnyi fogai kerülnek elő, és ilyesmiket keres nap mint nap Bill Eberlein is.
Az egykoron tanárként dolgozó, de búvárkodásra váltó Eberlein jól ismeri ezeket a zavaros vizeket, ahol általában nulla a látótávolság. Másfél évtizede hozza a felszínre a 2-3 millió éve kihalt cápák fogait, de legutóbb Richmond Hill közelében merülve olyan került a kezébe, amihez hasonlót még soha nem látott.
A víz alatt csak tapogatózva tájékozodó búvár érezte, hogy valami nagyobb dolog került a kezébe. Először azt hitte, egy fa törzse az, aztán megérezte a fogakat. Kiásta az üledékből és felszínre vitte a 15 méteres mélységből, bár nem volt könnyű dolga: közel 30 kilós volt az állkapocsdarab! Egy masztodon maradványára bukkant ugyanis.
Az ormányosok közé tartozó, az elefántokhoz nagyon hasonló felépítésű masztodonok nagyjából tízezer éve haltak ki. Eberlein egy-két fogat már talált, de ez a hatalmas maradvány igencsak tekintélyes lelet. Minden bizonnyal az állkapocs megvizsgálására lehetőséget kapó tudósok éppen olyan izgalomba jönnek majd, mint maga a szerencsés búvár.